A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Тетіївський центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Тетіївської міської ради Білоцерківського району Київської області

Лінник Г.І.

Анотація педагогічного досвіду

Автор: Лінник Ганна Іванівна, вчитель образотворчого мистецтва, фізики й математики Теліжинецького ліцею імені Івана Драча Тетіївської міської ради Білоцерківського району Київської області, старший вчитель

Тема досвіду: Формування ключових компетентностей на уроках образотворчого мистецтва

Актуальність досвіду. В умовах реформування освіти і після затвердження нового Державного Стандарту базової середньої освіти виникає  необхідність удосконалення системи викладання задля реалізації компетентнісного, діяльнісного та особистісно-орієнтованого підходів до навчання. Через предметні дисципліни, в тому числі і образотворче мистецтво, в учня повинні сформуватися життєво необхідні навички, які сприятимуть його професійній спроможності на ринку праці, його самореалізації. Доросла людина повинна вільно володіти мовою, бути підприємливою, комунікабельною, мати екологічну, здоров’яформувальну, культурну компетентності, вміти вчитися впродовж усього життя. Ці ключові компетентності необхідно формувати як самою організацією кожного навчального заняття, так і методами і прийомами, які учитель застосовує в своїй педагогічній діяльності. Відтак тема «Формування ключових компетентностей на уроках образотворчого мистецтва» стала провідною в роботі вчителя у міжатестаційний період.

 Зміст досвіду. Досвід Лінник Г.І. узагальнений у методичних рекомендаціях  з теми «Формування ключових компетентностей на уроках образотворчого мистецтва».  Учителька, детально проаналізувавши вимоги освітніх програм до формування компетентностей засобами мистецтва, визначила  як і де, розробляючи загальну палітру уроку, можна звільнити місце для дитячих висловлювань, міркувань, пропозицій, ідей, дати можливість проговорити свої емоції.

У матеріалах роботи підібрано відповідну тематику занять за означеною темою. Акцент зроблено на діяльнісному особистісно-орієнтованому, інтерактивному підходах, адже саме на них і формуються ключові компетентності дитини.

Всю роботу вчителька спрямовує на розвиток логічного мислення, міркування, зорової та слухової пам’яті, уяви, вміння доводити справу до кінця.
Повагою  до міркувань дитини  і оговореними правилами фасилітованої дискусії педагог  виховує толерантність до особистої думки і до права на особисту думку кожного члена колективу.

Одним з найважливіших елементів педагогічного процесу вчитель вважає підготовку до уроку. Тому вони в неї завжди продумані, методично завершені, насичені програмовим матеріалом, цікаві, в них враховано найновіші досягнення педагогічної та психологічної науки, досвід кращих педагогів.

Учителька  проводить різні за змістом і формою уроки, але на кожному діти вчаться мислити, робити власні висновки, логічно висловлюватись, збагачують словник, уяву, тренують пам’ять,  вчаться фантазувати.

Педагогічний досвід учительки вказує на  значимість ситуації успіху в розвитку спроможності дитині до діяльності. Ситуації успіху можна досягти різними способами: через диво, що виходить з-під пензлика, чи диво розповіді; через нетрадиційні живописні техніки; через колективний успіх і радість спільної праці, через попередній успіх старшого знайомого товариша; через прихований інструктаж.

Зміст, структура і методичний апарат посібника відповідають науковому і методичному рівню сьогодення, завданням розвитку творчої особистості школяра. Складени на  відповідно до вимог Державного стандарту, дічих програм. Може бути корисним для використання вчителями образотворчого мистецтва, здобувачам освіти.

 

Результативність впровадження досвіду: Реалізація компетентнісного підходу через структуру уроку і впровадження сучасних методів і прийомів роботи на уроці образотворчого мистецтва сприяють набуттю учнями життєво необхідних навичок. В них зросла зацікавленість предметом  та бажання  до творчої дослідницької роботи.  Вихованці вчителя є активними учасниками мистецьких конкурсів та акцій.

Напрацювання Лінник Г.І. є актуальними. Їх можна впроваджувати в практику роботи вчителів образотворчого мистецтва.

Елементи досвіду Ганни Лінник були апробовані нею в процесі роботи керівником обласної педагогічної студії у 2021/2022 навчальному році з теми «Сучасний урок образотворчого мистецтва: педагогічні технології».

Матеріали з досвіду роботи вчителя Лінник Г.І. розміщені на сайті КУ «Тетіївський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Тетіївської міської ради.

Досвід узагальнено у 2023році.

 

 

Вхід для адміністратора