Професійна орієнтація в класах НУШ Тетіївщини!
17 та 19 листопада 2021 року, консультант центру, координатор експериментів «Професійна орієнтація у Новій українській школі» Людмила Шпиця та вчителі початкових класів КУ «Тетіївський НВК «Гімназія-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Лариса Лавренюк та Оксана Омельчук взяли учась в установчих тренінгах для вчителів, які беруть участь в реалізації експерименту “Професійна орієнтація у Новій українській школі”.
Відповідно до: Наказ МОН від 10.08.2021 № 901 “Про проведення експерименту за темою: “Професійна орієнтація у Новій українській школі” на червень 2021 – грудень 2026 роки” учасниками експерименту є учні та вчителі 3 та 4 класів КЗ «Тетіївський НВК «Гімназія-ЗОШ І-ІІІ ступенів». Закладу надано статус експериментального.
Сьогодні ми бачимо десятки нових професій, які ще 10 років тому не можна було уявити. Професії, що уже існують, та професії майбутнього відображають наш світ – різноманітний, рухливий та цікавий, з безліччю можливостей для кожної людини, відповідно до її здібностей, талантів, знань, компетентностей, навичок та вміння адаптуватися до умов, що швидко змінюються. Якісна професійна орієнтація неможлива без активної участі ЗЗСО.
Аби забезпечити цілісність освіти, профорієнтація має починатися з початкової школи і тривати до завершення повної загальної середньої освіти. Профорієнтаційні заходи сприятимуть розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, здібностей і потреб учнів, їх творчої самостійності, які забезпечать випускникам школи можливість успішно самореалізуватися у житті та професії.
Профорієнтація має впроваджуватись із врахуванням вікових особливостей розвитку та потреб дітей і надавати можливість подолати розбіжності у їхніх досягненнях. Науково-методичною комісією з інноваційної діяльності сектору дошкільної, загальної, професійної (професійно-технічної), позашкільної освіти та виховання Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України (13.05.2021 р.) схвалено заявку на реалізацію експерименту всеукраїнського рівня за темою: «Професійна орієнтація у Новій українській школі» на базі ЗЗСО Вінницької, Запорізької, Київської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Чернівецької областей (науковий керівник – Г. Русанов, доктор філософії, координатор групи експертів програми EU4Skills; науковий консультант – Л. Сергеєва, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри професійної та вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти»).
Педагогічний експеримент буде здійснюватись з червня 2021 по грудень 2026 р. Серед завдань експерименту, розроблення програми підвищення кваліфікації вчителів до впровадження моделі «Професійна орієнтація в Новій українській школі»; експериментальна перевірка ефективності впровадження моделі «Професійна орієнтація в Новій українській школі»; розроблення методичних рекомендацій із впровадження професійної орієнтації у закладах загальної середньої освіти тощо.