Участь в обласному серпневому педагогічному діалогу "Київщина:освіта нескорених".
Разом з начальником відділу освіти були учасниками обласних серпневих педагогічних діалогів "Київщина:освіта нескорених".
Це була очна зустріч на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів після довгої роботи в онлайн режимі. Приємно було бачити колег та освітянських керівників. Усі стурбовані, але налаштовані на навчальний рік.
Нормативно- правову базу та рекомендації профільним міністерством підготовлено. Вона щораз удосконалюється, адже працювати в умовах широкомасштабної війни ще нікому не доводилося. Про труднощі, проблеми й ризики цього навчального року говорила заступник міністра освіти Віра Рогова.
Дякуючи ЗСУ, маємо, де це можливо, розпочати навчання офлайн із запровадженням гнучкого формату організації освітнього процесу. Але при цьому враховувати думку батьків, тому міністерство підготувало зміни до Положення про індивідуальну форму навчання.
Говорили про підручники, про укриття на випадок повітряної тривоги, про збереження ментального й психологічного здоров'я дітей, і про освітню субвенцію на наступний рік.
Питань багато. Звичайно, що кожен заклад має свої особливості, які потребують індивідуальних підходів, вирішення яких лягає на плечі керівника і засновника.
Висновок один: українська освіта поранена, але вона жива. Всі повертаємося до навчання, але в безпекових умовах.
Сподіваємося, що на Тетіівщині запрацюють з 1 вересня усі заклади. Як саме - будуть вирішувати керівники, педагогічні колективи й батьки.
Зрозуміло одне: діти мають навчатися, а обов'язок дорослих таку можливість їм забезпечити.