Навчаємось разом
Сьогоднішня ситуація в суспільстві вимагає від освіти швидко адаптуватися до стрімко мінливих умов технологічного процесу. Використання цифрових технологій та інструментів, таких як комп’ютери, гаджети, інтерактивні дошки та засоби візуалізації є необхідним кроком в розвитку освіти та дозволяють підвищити ефективність та інтерактивність процесу навчання.
03 січня 2024 року для вчителів математики закладів загальної середньої освіти проведено заняття майстер-класу Лесі Вікторівни Костенко та Наталії Іванівни Журомської, вчителів Тетіївського ліцею №2 з теми «Використання освітніх платформ для створення навчальних матеріалів».
На початку заняття присутні мали нагоду ознайомитися з Національним звітом за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA – 2022. Консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Ольга Іванівна Гусарчук зосередила увагу присутніх на особливостях міжнародного дослідження якості освіти PISA, коротко охарактеризувала результати України в PISA – 2022, що стосуються навчання й навчальної успішності 15-річних учнів. Показала зразки інструментарію, за допомогою якого оцінювалась успішність підлітків в оволодінні математичною грамотністю. Проаналізовано два блоки завдань, наголошено на виклики та їх подолання. Дослідження не просто з’ясовує, чи можуть учні відтворювати знання, воно насамперед досліджує те, наскільки добре вони можуть застосовувати вивчене у незнайомих умовах, - як у закладах освіти так і поза ним.
15- річні підлітки Тетіївського ліцею №3 мали нагоду брати участь в даному дослідженні.
Леся Вікторівна провела практичний майстер-клас: Як легко створювати навчальні матеріали в сервісі «Canva». Поділиласть досвідом роботи на платформі JustClass.
Про сервіси візуалізації даних йшла мова у виступі Наталії Іванівни Журомської, зосередженно увагу на прикладах генератора ребусів, генератора хмар слів. Поділилась досвідом використання сервісів для опитування, тестування, виконання завдань.
Досвідом роботи поділились вчителі Тетіївського ліцею №2 Валентина Іванівна Юр’єва та Інна Олегівна Шмаркатюк по використанню сервіса для створення мультимедійних вправ-тренажерів та використання освітньої платформи «Всеосвіта» для підготовки тестів, підвищення кваліфікації. Значна увага приділялась ознайомленню з інструментами для вчителя, які використовуються на даній платформі.
Учасники майстер-класу збагатили свій практичний досвід, зарядилися позитивом та новими ідеями. Учителі висловили щиру подяку колегам за цікаво підготовлений та професійно проведений майстер-клас, а також адміністрації ліцею за створення належних умов.